بانک پروژه ها

همایش ها و کنفرانس ها

مقدمه

نوشتن برقراری ارتباط و انتقال، اطلاعات و عقاید از طریق نظامی، از نشانه‌های نوشتاری است یعنی نوشتن یک آفرینش و خلاقیت است که در یک طرف آن خلق افکار واندیشه‌ها و در طرف دیگر خلق و نظم بخشی این اندیشه‌ها در قالب‌های زبانی مورد نظر است.

نوشتن یکی از مهارت‌های چهارگانه زبان آموزی است که کلید یادگیری دانش‌آموزان به ویژه دردو دوره ابتدایی محسوب می‌شود.نوشتن مهارت و دانش است توانایی‌ها و تجربه‌های زبان برای شنیدن، صحبت کردن و خواندن مقدم بر مهارت نوشتاری است پس هرگونه اختلال در زمینه‌های زبانی بر فراگیری زبان و نوشتار تاثیر خواهد گذاشت.

عواملی با اختلالات زبان نوشتاری ارتباط دارد که از جمله آن می‌‌توان به ناراحتی‌های گفتاری، مشکلات ترکیب شنیداری و مسائل تلفظ زبان … اشاره نمود.

بیشترین اشکالاتی که غالباً در زبان نوشتاری پدید می‌آید در سه زمینه نوشتن با دست، هجی کردن و بیان نوشتاری است.برای نوشتن سه پدیده باید به تعادل برسند.

۱- گرفتن با ثبات مداد

۲- رستگاری و کاربرد ابزار نوشتاری

۳- حرکت ابزار نوشتاری

بازی، ابزار مهمی برای یادگیری مهارت نوشتن است.نوشتن و خوب نوشتن یک نوع توانایی است و کسی جز معلم و یاددهنده نمی‌تواند نقشی در ایجاد این توانایی در کودکان ایفا کند تا پیش از ابداع خط، انسان‌ها فقط از دو مهارت زبانی یعنی گفتن و شنیدن برای ایجاد ارتباط استفاده می‌کردند اما از حدود ده هزار سال پیش که اولین خطوط نوشتاری ابداع شد توانایی جوامع انسانی در ایجاد ارتباط صد چندان شد خط به عنوان یک وسیله ثانوی برای نمایش عناصر آوایی زبان به وجود آمد.

اگر زبان را دارای دو جنبه‌ی گفتاری و نوشتاری بدانیم خط مربوط به جنبه‌ی نوشتاری زبان است وخط را معمولاً مهم‌تر از زبان گفتاری می‌دانند زیرا نوشتار سنجیده‌تر از گفتار است و به هنگام تفکر سنجش و تجدید نظر وجود دارد.و از طرف دیگر آثار معتبر ادبی ومتون مذهبی و میراث فرهنگی از طریق نوشتاری در دسترس جامعه قرار می‌گیرد.اهمیت خط تا حدی که تاریخ ابداع آن عامل تقسیم دوره‌های جهان به دوران قبل از تاریخ و دوران تاریخی شده است.

مطالب پیشنهادی:
برچسب ها : , , , , , ,
برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید

جستجو پیشرفته مقالات و پروژه

سبد خرید

تازه ترین ها

آخرین بروز رسانی

    چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶
http://bankprojeha.com
بانک پروژه های علمی پژوهشی وابسته به گروه تحقیقاتی فکر برتر ایرانیان تمامی حقوق برای وب سایت بانک پروژه ها محفوظ می باشد.