بانک پروژه ها

همایش ها و کنفرانس ها

معاون اداری مالی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره نقش پایان نامه‌های دانشگاهی و به عنوان پژوهش‌های راهبردی برای توسعه بیش از پیش کشور گفت: دولتی بودن بزرگترین معضل پژوهش در کشور است.

به گزارش ایسنا- منطقه یزد،”محمدحسین امید” در همایش تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان یزدکه به مناسب هفته پژوهش در دانشگاه یزد برگزار شد، دولتی بودن پژوهش‌های کشور را بزرگترین مشکل این حوزه دانست و بیان کرد: یزد ظرفیت دستیابی به مدارج بالای پژوهشی کشور را دارد.

وی در ادامه آب را بزرگترین مشکل استان یزد دانست و بیان کرد: پژوهشگران استان باید فعالیت خود را بیش از پیش در این حوزه متمرکز کنند.

امید با اشاره به ضرورت رفع مشکلات بی آبی استان در راستای توسعه بیش از پیش صنعتی در یزد گفت: ارتباط مستمر و دقیق صنعت با دانشگاه‌ها نقش مهمی در دستیابی به راهکارهای اصولی در این حوزه ایفا می‌کند.

معاون اداری مالی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جذب متخصصان و افراد شاخص در زمنیه تأمین منابع آبی استان را از جمله اقدامات در دستورکار وزارت علوم دانست و خاطرنشان کرد: توسعه شرکت‌های دانش بنیان و ارتقای توانمندی آنها مستلزم حمایت مدیران دانشگاه‌ها و مدیران اجرایی در استان یزد است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار دانشجویان در استان یزد تصریح کرد: طبق آمار دانشجویان در حال تحصیل در یزد ارائه سالانه بیش از ۱۰ هزار پایان نامه و مقاله از سوی دانشگاه‌های استان پیش بینی می‌شود.

امید با تأکید بر هدایت پایان نامه‌های دانشجویی به سمت بررسی نقاط ضعف و ظرفیت‌های استان افزود: پایان نامه‌های دانشجویی باید به نقشه راه عملیات اجرایی در طرح‌های مختلف توسعه ای تبدیل شوند.

وی با اشاره به نقش پایان نامه‌های دانشجویی در توسعه بیش از پیش استان در عرصه‌های مختلف گفت: طبق آمار به دست آمده در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو در استان یزد مشغول به تحصیل هستند.
خبرگزاری دانشجویان ایران – منطقه یزد

مطالب پیشنهادی:
برچسب ها : , , , , , , , , ,
برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید

جستجو پیشرفته مقالات و پروژه

سبد خرید

تازه ترین ها

آخرین بروز رسانی

    چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶
http://bankprojeha.com
بانک پروژه های علمی پژوهشی وابسته به گروه تحقیقاتی فکر برتر ایرانیان تمامی حقوق برای وب سایت بانک پروژه ها محفوظ می باشد.